Seminář » 04. 10. 2022 » Dopravní nehody z pohledu správního orgánu

autor: | Čvc 11, 2022 | Semináře

 

Místo konání: Hostinec U Palánů, Žďárská 1717, Havlíčkův Brod – Perknov

https://www.upalanu.cz/

vstupné – člen 700,- Kč  / doprovod člena 1.000,- Kč / nečlen 1.500,- Kč

 

Snad každý učitel autoškoly a lektor školicího střediska by měl absolvovat seminář na téma „Dopravní nehody z pohledu správního orgánu“. Věcné argumenty na dotazy řidičů jsou dnes, ve světě inteligentních technologií a záznamových zařízení více než žádoucí.

První část semináře je zaměřena na působnost zákona č. 361/2000 Sb., zejména na případné nehody na účelových komunikacích, cyklostezkách atd. Dále se seznámíme s právním rámcem problematiky dopravních nehod a povinností účastníků po dopravní nehodě. Objasníme si pojmy jako jsou účastník DN a účastník řízení o přestupku. Všichni známe výklad pojmů zákona č. 361/2000 Sb., ale málo kdo zná pojmy používané správním orgánem. Rozebereme princip omezené důvěry v dopravě a nahlédneme na soudní judikaturu z hledisky příčin DN a případové studie DN, nebo specifické případy DN. Narazíme i na téma DN vs. nepříčetnost.

Druhá část semináře je zaměřena na vybrané přestupky §125c zákona č. 361/2000 Sb. a skutkové podstaty přestupků s výhledem na novelu zákona č. 361/2000 Sb.

Třetí část semináře bude zajímavou diskuzí na téma „zásah učitele do řízení výcvikového vozidla“.

 

Přihlášení

Přihlaste se pomocí kontaktního formuláře

——————————–

Tento kontaktní formulář slouží pro přihlášení na seminář konaný 04. 10. 2022 pod titulkem „Dopravní nehody z pohledu správního orgánu“.

 

Seminář je možné zaplatit přímo v našem e-shopu za zvýhodněnou cenu.

 

 

 

Upoutávka na

záznam ze semináře

Celý záznam je připraven pro platící členy po kliknutí na odkaz.

Rubriky

Semináře

legislativa

Info

O Nás

Komora autoškol

Archiv

Partneři