VH + Seminář » 24. 11. 2022 » Softwarový simulátor tachografu

autor: | Říj 11, 2022 | Semináře

 

Místo konání: Hostinec U Palánů, Žďárská 1717, Havlíčkův Brod – Perknov

https://www.upalanu.cz/

vstupné – člen 700,- Kč  / doprovod člena 1.000,- Kč / nečlen 1.500,- Kč

 

Lektoři školicích středisek často odpovídají na dotazy řidičů týkajících se dob řízení, přestávek a dob odpočinku. Někdy na první pohled jednoznačnou problematiku dostávají řidiči lehce diferencované odpovědi.

Lektor mnohdy odpovídá s nejlepším vědomím a svědomím a přesvědčen o správnosti informace. Řidič informace od svého lektora považuje za svaté, ale při silničních kontrolách se někdy dostává do nepříjemných situací. Jde zejména o situace spojené s článkem 12 Nařízení ES 561/2006 o harmonizaci některých předpisů týkajících se dopravy.

Především z podmětů Vás, členů PSA, jsme se rozhodli oslovit Ing. Petra Chabičovského – obchodně – technického pracovníka Mechaniky Teplice a začali připravovat témata semináře. Společně jsme se dohodli následovně.

První část semináře zaměříme na teoretickou znalost vybraných ustanovení Nařízení ES 561/2006 a

V druhé části se zaměříme na praktický výcvik v ovládání tachografů. Pro praktický výcvik bude použit softwarový simulátor tachografu. Software umožňuje přepínat mezi 4 typy tachografů od firmy VDO, jsou to DTCO 1.4, 2.0/2.1, 2.2 a nejnovější tachograf DTCO 4.0. Součástí druhé části budou také témata zaměřená na Vedení ručního záznamu dle nařízení (EU) č. 165/2014 dle článku 37 – postupy v případě selhání zařízení a článku 35 – poškozené karty řidiče nebo záznamového listu.

Můžeme se také těšit na ukázku simulace uložení a upevnění nákladu na reálném modelu nákladního automobilu přepravujícího tekutý náklad a vysoký náklad, kterou předvede náš dlouholetý člen pan Vlastimil Vinter.

Přihlášení

Přihlaste se pomocí kontaktního formuláře

——————————–

Tento kontaktní formulář slouží pro přihlášení na seminář konaný 24. 11. 2022 pod titulkem „Dopravní nehody z pohledu správního orgánu“.

 

Seminář je možné zaplatit přímo v našem e-shopu za zvýhodněnou cenu.

 

 

 

Upoutávka na

záznam ze semináře

Celý záznam je připraven pro platící členy po kliknutí na odkaz.

Semináře

legislativa

Info

O Nás

Komora autoškol

Archiv

Partneři